HİKAYEMİZ

Markamızın oluşum sürecini düşündüğümüzde şu anda bile yüzümüzde tatlı bir tebessüm oluşuyor. Öylesine güzel bir yolculuk oldu ki her anını tekrar tekrar deneyimlemek isteriz.

İnsan belli bir yaşa gelince, hayatına yeni ve gerçek dostlar alamayacak gibi geliyor.  Oysa bu bizim için öyle olmadı. 2013 yılında başlayan dostluğumuz sadece bu günlere ulaşmakla kalmayıp ticari ortaklığımızın da güçlü zeminini oluşturdu.     

Dostluğumuzun başladığı dönemde, iki kurucu ortak her ikimiz de geçmişte özel sektörde kurumsal yapılarda epey mesai harcamıştık. İş hayatımızın yanı sıra kendimizi çocuklarımıza ve eşlerimize adamıştık. Biz iki arkadaş bir araya geldiğimizde yarattığımız sinerji ile ne anlatacak konularımız biter ne de hayallerimiz bize sınır tanırdı. Enerjimizi daha verimli kullanarak üretmek ve fayda yaratma isteğimiz her geçen gün içimizde büyüyordu.

2020 yılına girdiğimizde biz de herkes gibi sert bir duvara çarptık. Hayat bambaşka bir hal almıştı. Önceliklerimiz çok sert bir şekilde değişmiş, gelecek ile ilgili endişelerimiz artmıştı. Pandemi süreci her ne kadar zor bir süreç olsa da bazı iş kollarının gelişimini de destekledi. Bu süreçte her ikimizin de güçlü ortak noktası olan girişimci ruhumuzun bir sonucu olarak kolları sıvadık. Yaptığımız işte insanlara mutluluk verici bir unsur arıyor olmamız sebebi ile kurumsal hediye fikri üzerinde çok durduk. Hediyelerimizi belirlerken insanlara mutluluk vermesinin yanı sıra aynı zamanda fayda sunmasını  önemsedik.      

İşte tam da bu noktada sevgili eşlerimiz bizlere bugüne kadar her konuda destek oldukları gibi bu konuda da fikirlerini paylaşarak ilham verdiler. Bu ilhamla hediye fikrinin temel kaynağında doğanın bize sunduğu en kutsal hazinelerinden biri olan zeytin ve zeytinyağını kullanmaya karar verdik.

Tüm değerli hazineler gibi ürünlerimiz de özel şişelerinde ve özel kutularında tüm zarafetleri ile sahiplerine ulaşmalıydı. Tüm hassasiyetimizle yönettiğimiz ar-ge sürecimizin sonucunda içeriğinden ve doğallığından emin olarak tüm ürünlerimizi temin etmeyi başarmıştık.    

Kısa zamanda aldığımız ilk siparişimizin heyecanı ile ürünlerimizi hızla hazırlayarak teslim etmemiz ve akabinde aldığımız memnuniyet dolu geri bildirimler bizi daha da teşvik etti. İlk siparişi bir çok siparişin takip etmesi motivasyonumuzu güçlendirdi. Pek çok kurumsal firmanın kendi hedef kitlesine teşekkür ya da kutlama amacıyla tercih ettiği çikolata, kalem gibi hediye çeşitlerinin yerine, sağlıklı ve yepyeni bir hediye anlayışı ile ürünlerimizi tercih etmesi mutluluk verici oldu. 

Birçok farklı sektörden firmanın, kendi tüketicilerine hem çok değerli hem de sağlıklı olan kurumsal hediye çeşitlerimiz ile buluşturabilmek başarılı bir girişimde bulunduğumuzun en güzel  göstergesi oldu. Elde ettiğimiz bu başarı Milinas’ın doğuşuyla oldu!

Buğru Ünal & Aytül Altun